Jak przygotować się do sesji?

PRZYGOTOWANIE

Bardzo się cieszę, że już za chwilę spotkamy się na wspólnej sesji zdjęciowej. Zanim jednak to nastąpi, byłabym wdzięczna, gdyby Państwo zechcieli się zapoznać z garścią informacji. Mam nadzieję, że pozwoli to rozwiać wątpliwości oraz zapewnić, że sesja zdjęciowa może być dobrą zabawą nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców.

 

 

 1. Jak ubrać dziecko?

Dla najmłodszych maluszków (do 14 dnia życia) dysponuję ubrankami oraz akcesoriami. Dla starszych mam tylko kilka sztuk, dlatego wskazane jest odpowiednie przygotowanie garderoby dziecka. Zazwyczaj sugeruję, żeby wziąć kilka zestawów ubranek – coś wygodnego, w czym dziecko będzie czuło się swobodnie. Coś eleganckiego, co sprawi, że zdjęcie będzie można podarować babci lub dziadkowi oraz coś, co ma dla Państwa wartość sentymentalną (apaszka lub czapeczka sprzed lat).

 

Podczas sesji najlepiej sprawdzają się ubrania w jasnej tonacji, młodsze dzieci w kolorach pastelowych, a starsze w żywych odcieniach. Na zdjęciach dobrze prezentuje się biel w zestawieniu z ciemnymi spodniami, spódniczkami lub innymi dodatkami, materiały z bawełny, jeansu, sztruksu i wełny. Należy unikać strojów z bardzo dużymi i wyraźnymi nadrukami, logo, elementami graficznymi i naszywkami.

 

 

2. Ubiór rodziców

Przygotowując się do sesji rodzinnej warto pomyśleć o przynajmniej jednym komplecie ubioru, który będzie spójny kolorystycznie albo stylistycznie (dla wspólnych ujęć). Warto przemyśleć podstawowe elementy garderoby i dodatki dla całej rodziny, służę radą i pomocą podczas rozmowy telefonicznej lub w wiadomości e-mailowych

 

 

3. Warto pamiętać

Warto mieć ze sobą rezerwowe pieluszki, pampersy i inne materiały higieniczne, które przydają się gdy dziecku przydarzy się małe lub duże coś…

Warto unikać umawiania się na sesję po szczepieniach, w czasie przeziębień dziecka lub krótko po oraz w czasie innych sytuacji, które są niepokojące dla dziecka.

 

 

4. Pakiet

O wyborze pakietu decydujecie Państwo przed naszym spotkaniem. Im większy pakiet – tym więcej rezerwuję dla Państwa czasu, przygotowuję więcej akcesoriów, często używam więcej niż jednego tła.

 

 

5. Co w sytuacji, kiedy jesteśmy spóźnieni?

Rozumiem, że są sytuacje nie do przewidzenia. Przeważnie pomiędzy sesjami zostawiam wystarczające odstępy czasu, żeby mieli Państwo komfort dotarcia na czas bez zbędnego stresu.

Sam czas trwania sesji jest tak wydłużony, żeby zostawić kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt minut zapasu. Tempo pracy zależy od temperamentu dzieci oraz ich nastroju. Zawsze staram się zakładać najmniej optymistyczne scenariusze, co pozwala zrealizować sesję w spokoju i bez pośpiechu.

Są jednak sytuacje, kiedy w związku ze specjalnymi wydarzeniami dzieci umawiane są w odstępach półgodzinnych, wtedy niestety czas spóźnienia jest odejmowany od czasu przeznaczonego na sesję.

Zawsze wcześniej informuję, jeżeli mam dla Państwa ograniczoną ilość czasu.

 

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Jak długo trwa sesja dziecięca?

Sesje noworodkowe i niemowlęce trwają najdłużej. Na nie przeznaczam od 2-4 godzin. Jest to czas na usypianie dziecka oraz karmienie. Sesje dziecięce i rodzinne są krótsze, zazwyczaj zamykają się w 1-2 godz. 

Kiedy następuje płatność za usługę?

Zapłata za sesję następuje w momencie wyboru zdjęć z galerii internetowej.

Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?

Najczęściej zdjęcia przygotowuję w terminie 1-2 tygodnie po zakończeniu sesji, w zależności od aktualnej ilości zleceń, możliwe są przyspieszone realizacje zleceń.

W dużej mierze zależy to także od długości czasu w którym będą Państwo wybierać zdjęcia.

Jakim sprzętem wykonuję sesje dziecięce?

Na sesjach noworodkowych, dziecięcych, rodzinnych oraz okolicznościowych (np fotografia chrztu) fotografuję pełnoklatkowym aparatem marki Canon 5D mkII  oraz Canon 5D mkIV, z optyką o zmiennych i stałych ogniskowych marki Canon oraz Sigma.

Ile zdjęć otrzymuję po sesji, czy mogę otrzymać również zdjęcia nieobrobione?

Przed sesją uzgadniamy jakim pakietem jesteście Państwo zainteresowani. Po zakończonej sesji wysyłam wstępnie wyselekcjonowane, najlepsze ujęcia z sesji do wyboru/zamówienia, są to zdjęcia nieobrobione (miniaturki), które po Państwa wyborze poddam obróbce. Wybieracie Państwo ilość zdjęć z pakietu, dodatkowe zdjęcia poza pakietem są płatne. Nie przekazuję nieobrobionych zdjęć.

 

SPRAWDŹ DOSTĘPNE PAKIETY